Pood

Telli meilt soodsalt!

 

Raamat: Johannes Hint – aastakümneid varjul olnud vanglapäevikud

Soodushind vaid 10 eurot + saatmiskulu (letihind 24.90€)

Tellimiseks võta ühendust: tonu@tosi.ee või täida tagasisidevorm!

 

Raamatust lähemalt:

      

Endise kohtuajakirjaniku Tiiu Põllu toimetatud raamatu kaante vahel on ligi 30 aastat avalikkuse, aga ka kirjutaja lähedaste eest varjul olnud vanglapäevik. Selle kirjutas oma elu viimastel aastatel Eesti esimese kooperatiivse ettevõtte SKTB „Desintegraator” looja ja eestvedaja, silikaltsiidi leiutaja ja UDA-tehnoloogia rajaja tehnikadoktor Johannes Hint. Ajal, kui ta istus Nõukogude süsteemi poolt välja mõeldud alusetute süüdistuste tõttu Patarei vangla ja Rummu koloonia müüride vahel.

Päevik jõudis Johannes Hindi pärija, tütar Pille Pae, kätte alles 2014. aasta jaanuaris. See koosneb neljast kaustast, milles on ühtekokku 60 vihikut. Neis meenutab Johannes Hint oma elu esimesest Eesti Vabariigist kuni viimaste elupäevadeni välja.

„See on lugu Johannes Hindi kolmest suurest armastusest – abikaasa Heljust, silikaltsiidist ja desintegraatorist, aga see on ka lugu meie ajaloost,“ ütleb raamatu koostaja Tiiu Põld, kelle sõnul ei ole tegemist kergelt loetava bestselleri, vaid väga valusa looga ühe tegusa mehe elust ja surmast.

Eelmise sajandi lõpus valis eesti rahvas Johannes Hindi oma 20. sajandi 100 suurkuju hulka, sest ta oli üks meie tuntumaid teadlasi ja leidureid. Hint suri 5. septembril 1985 vangla haiglas. Neli aastat hiljem mõisteti ta kõikides süüdistustes postuumselt õigeks.

Tiiu Põld on lisanud teosesse ka mitmeid Johannes Hindi eluloolisi seiku ja materjale (sh. kohtuprotsessi ülevaate, aga ka Johannes Hindi kuulsa traktaadi ja Soomes avaldatud kurikuulsa brošüüri), samuti teadlaste ja Johannes Hindi endiste kaastöötajate meenutusi, fotosid jm.

Loe ja vaata lisaks: ERRPostimees , Kultuuriinfo.ee , Elutark